E-arve saatmine avalikule sektorile muutus ettevõtetele alates 1.7.2019 kohustuslikuks. Käesolevas artiklis käin läbi kuidas Isolta kaudu e-arveid saata. 

1. Kas e-arvete saatmiseks peab sõlmima lepingu?

Selleks, et Isolta kaudu e-arveid saata, ei ole vaja eraldi lepingut sõlmida. Piisab sellest, kui tead e-arve vastuvõtja e-arve aadressi ja operaatorit. 

Praegusel hetkel on Isolta kaudu võimalik saata e-arveid Telema AS ja Edisoft operaatorite võrkudesse (oleme võimalusi laiendamas ka muudesse operaatorite võrkudesse). Seetõttu on oluline, et kontrollid e-arve vastuvõtja operaatorit enne e-arve saatmist. 

Kui e-arve vastuvõtja on sõlminud lepingu eelpool nimetatud operaatoritega siis saada meile Chati või meili teel (info@isolta.ee) sellekohane info: e-arve vastuvõtja nimi ja operaator. Seejärel saame me antud vastuvõtjale ühenduse avada ning edaspidi võid ilma meile teavitamata antud vastuvõtjale e-arveid saata. 

E-arve operaatorit ja aadressi saad kontrollida Äriregistri leheküljelt või küsides seda e-arve vastuvõtjalt (enda kliendilt). Operaatori koodi anname sulle pärast seda kui oled meile e-arve vastuvõtja andmed esitanud.

Näide Telema AS Äriregistri päringust: 

Pärast seda saad e-arveid saatma hakata.

2. Kuidas saata e-arvet Isolta programmist?

Kui oled eelnevas punktis (1) vajaminevad toimingud sooritanud, siis siit leiad juhised kuidas Ioslta kaudu e-arve saata. 

E-arve saatmiseks peab olema sisestatud sinu ettevõtte nimi, aadress, e-posti aadress ja pangarekvisiidid ehk kõik vajalikud andmed arve saatmiseks. 

Kui need on sisestatud siis salvesta kliendi kontaktikaardile e-arve aadress ja operaatori kood. Selleks mine Kontaktid - sisesta kliendi nimi otsinguväljale ja alusta kontakti redigeerimist:

 Seejärel avaneb sulle kontaktikaart, millele võid sisestada e-arve andmed, klõpsates  "+ E-arve aadress" nuppu: 

Võid e-arve andmed lisada ka arve saatmishetkel, pärast seda kui oled arvele vajalikud tooted / teenused lisanud ja klõpsanud rohelist nuppu "Eelvaade ja arve saatmine".  

3. Kuidas veenduda kas e-arve jõudis kohale?

Kui tegemist on Telema või Edisofti operaatorite teenuseid kasutava ettevõtte/ riigiasutusega ning oled meile nende andmed varasemalt teavitanud peaks e-arve kenasti vastuvõtjani jõudma. 

Kui see mingil põhjusel vastuvõtjani ei jõudnud siis võtame sinuga eraldi ühendust. Võimalikud vead võivad olla e-arve aadressis, liiga lühikeses maksetähtajas. Nende väljaselgitamisega tegeleme siis kui saame teate e-arve mitte kohalejõudmisest ning anname sulle edasised juhised. 

4. Kas e-arvet saab ainult saata või on võimalik xml failina salvestada?

Hetkel ei ole Isoltast võimalik e-arvet xml falina salvestada. Kui see võimalus peaks tulema siis anname sellest kindlasti teada. 

5. Mis on e-arve aadress ja operaatori kood?

E-arve saatmiseks on vaja teada kuhu see saata. Sama kui saata kiri postiga - ilma aadressita se kohale ei jõua. Eestis on e-arve aadress vormistatud järgmiselt: EE+registrikood. Näiteks kui Isolta Baltic OÜ võtaks arveid vastu e-arvena, oleks meie e-arve aadress EE12234281. E-arve aadress ei ole emaili aadress. 

See, mis operaatoriga e-arve vastuvõtja liitunud on, saad kontrollida Äriregistri kodulehelt: https://ariregister.rik.ee/

Kui ettevõttel / riigiasutusel ei ole e-arve vastuvõtmise võimalust siis on ettevõtte päringu leheküljele märgitud:
"Ühing ei võta vastu e-arveid" ning sellisel juhul võid arve saata emaili teel. 

Kui ettevõtte või riigiastus on e-arve vastuvõtmise lepingu mõne Eesti operaatoriga sõlminud siis leidub samalt väljalt tekst:
"Ühing võtab vastu e-arveid. E-arvete vastuvõtmise teenusepakkuja on: Omniva, AS Eesti Post (10328799)". Sellisel juhul peaksite saatma arve e-arvena. 

6. Kas Isolta programmi saab arvet importida (pdf- või xml-failina)? 

Praegusel hetkel ei ole Isolta programmi võimalik arveid importida. Kui see funktsioon võimalikuks muutub siis anname sellest teile kindlasti teada. See tähendab seda, et kui soovid e-arveid saata, peaksid need ka Isolta programmi sisestama.

5. MIlliste operaatoritega on Isoltal ühendus loodud? 

Hetkel on Isoltal loodud ühendus Telema ja Edisoft e-arve operaatoritega. Nende operaatorite võrkudesse saab praegusel hetkel isolta kaudu e-arveid saata. 

Teiste operaatoritega ühendust hetkel veel loodud ei ole, kuid oleme seda arendamas.

6. Mul on vaja saata e-arveid Soome. Kuidas ma seda teen? 

soome e-arvete saatmine sujub ladusalt. Selleks leia e-arve vastuvõta e-arve aadress ja operaatori kood aadressilt: https://verkkolaskuosoite.fi/client/index.html

Otsi ettevõtte nime abil e-arve andmeid:

Ning kopeeri need Isolta süsteemis kontaktikaardile vastavatesse väljadesse: 

Kus Verkkolaskuosoite on e-arve aadress ja Operaattoritunnus on operaatori kood. 


7. Kui palju maksab e-arve saatmine? 

E-arve saatmise hinnaks sõltuvalt e-arvete kogusest 0,39 - 059 €/ arve (+km). 

Hinnakirjaga võid tutvuda siit: https://www.isolta.ee/hinnad

8. Kas ma saan saata arve enda raamatupidamisprogrammist Isoltasse ning Isolta saadaks selle e-arvena kliendile? 

Isolta ei ole praegusel hetkel e-arve operaator, mis tähendab seda, et arved peaks looma Isolta süsteemis ning raamatupidamisprogrammist arvete saatmine Isoltasse ie ole võimalik. 


9. Sooviksin saada omale elektroonilise arve aadressi, kuhu kliendid saavad mulle saata arveid tasumiseks. 

Selleks, et hakata e-arveid vastu võtma oleks vaja sõlmida leping Eesti e-arve operaatoriga. Eestis on e-arve operaatoriteks:

Telema
Edisoft
Fitek
Envoice
E-arveldaja
Omniva
Amphora

Lisaküsimuste korral võta meiega julgelt ühendust Chati, info@isolta.ee või +3728801615 kaudu. Aitame teid hea meelega!

Löysitkö etsimäsi vastauksen?