E-arvete saatmine on jätkuvalt kasvuteel ja üha enam leidub organisatsioone ja ettevõtteid, kes ei võta arveid vastu muul kujul, kui e-arvena. 

Isolta Arved teenuse e-arvete saatmine on tehtud võimalikult lihtsaks, aga ikkagi on mõned punktid, mida on hea teada enne e-arvete saatmist.

Selles artiklis räägime lähemalt, kuidas saata e-arvet, mis on e-arve aadress, kui palju e-arvete saatmine maksab ja mis on peamised vead e-arvete saatmisel. 

E-arve teekond sinu juurest sinu kliendini

Võime lubada, et Isolta abiga oskab igaüks e-arvet saata. Sul ei ole vaja sõlmida e-arvete saatmiseks eraldi lepingut, sest Isolta võimaldab seda kõigile Isolta kasutajatele. 

Saates e-arve, kontrollime meie automaatselt, et see vastab kehtestatud nõuetele. Pärast seda saadab meie partner, Basware, selle sinu kliendile. Üldjuhul läheb e-arve otse vastuvõtja ostureskontro süsteemi. 

Nii saadad e-arve

E-arve saatmine on sarnane traditsioonilise arve saatmisega. Ainus lisainfo mida vajad, on arve saaja e-arve aadress ja operaatorikood, mille saad lisada kontaktiakaardile või sisestada e-arve saatmise hetkel.  

E-arve saatmine samm-sammult:

 1. Loo uus arve
 2. Lisa arve saaja (või loo uus kontakt) ja sisesta e-arve andmed (e-arve aadress ja operaatori kood)
 3. Lisa arvele vajalikud andmed
 4. Klikka "Eelvaade ja arve saatmine" 
 5. Vali arve saatmise viisiks "Saada e-arvena"
 6. Lisa e-arve andmed (kui sa pole neid veel kontaktikaardile eelnevalt lisanud)

Vaata kuidas saata e-arve alljärgnevast videost:

Kui palju e-arve saatmine maksab?

Leiad hetkel kehtivad hinnad siit.  

Millal ma pean saadetud e-arvete eest maksma? 

Saadame teile e-arvete/ printimisteenuse arve arvelduspiiri ületamisel (u. 5 - 10 €) või teise võimalusena, koos aastamaksuga.

Mis on e-arve aadress ja kuskohast ma selle leian?

E-arve aadress on arve saatja või saaja aadress, mis võimaldab ettevõtetel e-arveid vastu võtta. E-arve aadress võib olla OVT-tunnus, IBAN või Veebiteenuse kood. 

Soovitatav tava saada e-arve aadress, on küsida e-arve aadressi ja operaatori koodi otse arve saajalt. Soomes võid kontrollida saaja e-arve aadressit TIEKE e-arve aadressi andmebaasist. http://www.tieke.fi/display/verkkolasku/Verkkolaskuosoitteisto

Üldisemad E-arve aadressid Soomes on.

 • 003712345678
 • FI2112345600000785
 • TE003712345678

Tähelepanu! Kontrolli, et oled enne e-arve saatmist e-arve aadressi ja operaatori koodi õigesti kirjutanud ! Vale aadress või operaatori kood on peamised põhjused miks e-arve ei jõua saajani.

Mis andmed on e-arvetel kohustuslikud?

E-arvel peavad olema saaja aadress (tänav, postiindeks ja linn/maakond), enda pangaandmed (IBAN ja BIC). Eelnevalt loetletud andmed on kohustuslikud Maksuameti poolt määratud arvete nõuded. Lisaks peab arvel olema e-arve aadress. Lisainfot arvete nõuetest leiad siit.

Kas e-arvetel on piiranguid tähemärkide arvus või andmetes?

E-arvete vahendamiseks kasutatakse Finvoice standardit, kus on määratletud teatud väljade maksimumpikkused ja -määrad. Finvoice standardi abil kinnitame selle, et arve sisu jõuab korrektselt vastuvõtja süsteemi.

Mõned näited piirangutest:

 • Arve saatja www-aadress ei saa olla üle 35 tähemärgi pikkune
 • Arve real oleva teksti pikkus on kuni 100 tähemärki.

Seega on e-arvetes teatud piiranguid, kui palju tähemärke võib olla teatud väljades. Isolta Arved teenus ei saada e-arvet edasi arve saajale, kui see ei vasta Finvoice standardile.

Kas ma saan saata e-arvega liiteid?

Muidugi saad! Võid lisada e-arvele järgnevates failitüüpides liiteid: pdf, jpg, png, doc, docx, xls, xlsx, odt, ods. Võid lisada kuni 10 liidet, mille kogumaht ei saa ületada 5MB.

Eelmainitud piirangud on Isolta määratud, kuid peaks meeles pidama, et saajal võivad olla enda poolt määratud piirangud liidete suhtes. Soovitame kontrollida e-arve saajalt milliseid failitüüpe nad toetavad. Üldisem toetatud failitüüp on pdf, mida tuleks eelistada võimaluste kohaselt.

Tähelepanu vajavad Soome e-arvete operaatorite nõuded manuste osas:

 • Kui saaja e-arve operaator on pank, ei saa manuseid e-arvega saata
 • E-arve operaator Logica ei tunnista järgnevaid failitüüpe: .ods .jpg .xls .xlsx .docx
 • E-arve operaator Enfo Zender ei tunnista Isolta kaudu saadetud manuseid

Juhuu! Sain e-arve saadetud! Kuidas ma tean, et see on arve saajani jõudnud?

Anname sulle eraldi teada kui e-arve saatmises on ilmnenud probleeme. Kui me pole probleemist teavitanud, võid olla kindel, et e-arve saatmine on õnnistunud. Oleme arendamas võimalust jälgida ise e-arve staatust.

Löysitkö etsimäsi vastauksen?